LOGOWANIE KLIENTA
E-mail:
 
Dzisiaj jest: data | czas
Szukaj:
Infolinia: 0801-003-312
Profesjonalna obsługa serwisowa dla Firm.
Oferujemy kompleksową obsługę informatyczną, serwis sprzętu i oprogramowania. Serwis komputerowy na telefon. Zapraszamy firmy - Szczecin i okolice. Infolinia: 0801 003 312.
PAKIETY DLA FIRM

Comarch-ERP

Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami

wizytówka

usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie
serwis komputerowy; naprawa komputerów; serwis PC; drukarki; naprawa; kodernizacja
oprogramowanie dla firm; bezpieczeństwo; it
sieci; LAN; usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie; sieci komputerowe
serwery; hostingi; domeny; ssl
oprogramowanie; usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie; oprogramowanie dla firm
Słowniczek

Sortowanie po P

FrazaDefinicja
pakiet Ikona reprezentująca informacje osadzone lub połączone. Informacje te mogą być pełnym plikiem, na przykład mapą bitową programu Paint lub częścią pliku, na przykład komórką arkusza kalkulacyjnego. Po wybraniu pakietu przez użytkownika..... czytaj dalej »
pakiet danych Jednostka informacji przesyłana między urządzeniami w sieci jako całość... czytaj dalej »
pamięć niestronicowana Pamięć, której nie można stronicować na dysku. Stronicowanie polega na przenoszeniu rzadko używanych części pamięci roboczej programu z pamięci RAM na inny nośnik magazynujący, zazwyczaj dysk twardy... czytaj dalej »
pamięć podręczna W przypadku serwerów DNS i WINS jest to lokalny magazyn informacji zawierający rekordy zasobów dla ostatnio rozpoznawanych nazw hostów zdalnych. Pamięć podręczna jest zazwyczaj tworzona dynamicznie w trakcie wysyłania kwerend i rozpoznawania nazw..... czytaj dalej »
pamięć wirtualna Tymczasowy magazyn używany przez komputer do uruchamiania programów, które potrzebują pamięci większej niż pamięć RAM komputera. Na przykład programy mogą mieć dostęp do 4 gigabajtów pamięci wirtualnej na dysku twardym komputera, nawet jeżeli..... czytaj dalej »
partycja Część dysku fizycznego, która działa jak oddzielny dysk fizyczny. Po utworzeniu partycji należy ją sformatować i przypisać jej literę dysku. Dopiero wówczas można przechowywać na niej dane. W przypadku dysków podstawowych partycje nazywa się..... czytaj dalej »
parzystość Wartość obliczana w celu zrekonstruowania danych po awarii. W przypadku woluminów RAID-5 dane oraz dane o parzystości są rozproszone na wielu dyskach. Po awarii dysku niektóre serwerowe systemy operacyjne używają informacji o parzystości w..... czytaj dalej »
pasek narzędzi Wiersz, kolumna albo tablica przycisków lub ikon wyświetlana w programach graficznego interfejsu użytkownika. Klikanie przycisków lub ikon na pasku narzędzi powoduje uaktywnianie pewnych funkcji lub zadań programu. Na przykład pasek narzędzi programu..... czytaj dalej »
pasek stanu Wiersz informacji dotyczących bieżącego programu. Pasek stanu znajduje się zazwyczaj u dołu okna. Nie wszystkie okna mają pasek stanu. .. czytaj dalej »
pasek zadań Pasek, który zawiera przycisk Start i pojawia się domyślnie na dole pulpitu. Aby przełączać się pomiędzy programami, można klikać przyciski paska zadań. Pasek zadań można także ukryć, przenieść na boki lub na górę pulpitu oraz dostosować w..... czytaj dalej »
pełna nazwa Pełna nazwa użytkownika, zazwyczaj składająca się z nazwiska, imienia i inicjałów pozostałych imion. Pełne nazwy są informacjami, które mogą być przechowywane w oknach Lokalni użytkownicy i grupy oraz Użytkownicy i komputery usługi Active..... czytaj dalej »
pełnomocnictwo Możliwość przypisania odpowiedzialności za zarządzanie i administrowanie częścią przestrzeni nazw innemu użytkownikowi, grupie lub organizacji. W przypadku systemu DNS jest to rekord usługi nazw w strefie nadrzędnej, w którym jest zapisana lista..... czytaj dalej »
pełny dupleks System umożliwiający jednoczesną transmisję informacji w obu kierunkach w kanale komunikacyjnym... czytaj dalej »
piksel Termin „piksel" (ang. pixel) jest skrótem od angielskiego terminu oznaczającego element obrazu (picture element). Jest to pojedynczy punkt w prostokątnej siatce obrazu zawierającej tysiące punktów składających się na obraz wyświetlany na ekranie..... czytaj dalej »
pliki systemowe Pliki używane przez system Windows do ładowania, konfigurowania i uruchamiania systemu operacyjnego. Pliki systemowe nie powinny być nigdy usuwane lub przenoszone... czytaj dalej »
ploter Dowolne urządzenie służące do rysowania wykresów, diagramów i grafik złożonych z linii. .. czytaj dalej »
podczerwień (IR) Fale świetlne znajdujące się poza barwą czerwoną w spektrum barw. Światło podczerwone nie jest widzialne dla ludzkiego oka, jednak specjalne nadajniki i odbiorniki mogą wysyłać i odbierać sygnały podczerwone... czytaj dalej »
poddrzewo Dowolny węzeł w drzewie oraz wszystkie wybrane połączone węzły pochodne. W strukturze rejestru poddrzewa są węzłami podstawowymi, które zawierają klucze, podklucze i wpisy wartości... czytaj dalej »
podsieć Fragment sieci IP. Każda podsieć ma własny unikatowy identyfikator. .. czytaj dalej »
podstawowy przycisk myszy Przycisk używany najczęściej do klikania i dwukrotnego klikania. Dla większości myszy i urządzeń wskazujących przyciskiem podstawowym jest lewy przycisk, a w przypadku niektórych urządzeń wskazujących przycisk dolny. Funkcje przycisków można..... czytaj dalej »
podtrzymywanie zasilania Funkcja zasilacza awaryjnego (UPS), która usuwa z napięcia zasilającego impulsy, udary, spadki napięcia i szumy... czytaj dalej »
port Punkt połączenia w komputerze, w którym można podłączyć urządzenia przekazujące dane do komputera i z komputera. Na przykład drukarka jest zazwyczaj podłączona do oddzielnego portu równoległego (nazywanego również portem LPT), a modem do portu..... czytaj dalej »
port USB Interfejs komputera, który umożliwia podłączenie urządzenia uniwersalnej magistrali szeregowej (USB). USB to standard magistrali zewnętrznej, który umożliwia przesyłanie danych z szybkością 12 Mb/s (12 milionów bitów na sekundę). Porty USB..... czytaj dalej »
praca awaryjna Proces przełączania grup zasobów do trybu offline w jednym z węzłów i z powrotem do trybu online w innym węźle. Przełączenie grupy zasobów do trybu offline powoduje przełączenie do tego trybu wszystkich zasobów grupy. Przejścia do trybu offline..... czytaj dalej »
preferowany serwer Serwer NetWare, z którym domyślnie nawiązywane jest połączenie podczas logowania do komputera. Preferowany serwer sprawdza poświadczenia użytkownika i odpowiada na żądania dotyczące przesłania informacji o zasobach dostępnych w sieci NetWare. .. czytaj dalej »
Modernizacja serwerów
Monitoring GPS

avastSoftechGdata Comarch ERP Optima iComarch 24 iFaktury 24 iBard 24 Comarch ERP Rozwiązania mobilne

© 2004 - 2016 Logic Net - Wszelkie prawa zastrzeżone.  Nasz adres: Logic Net Sp. z o.o. - Usługi informatyczne - ul. Libelta 62, 71-274 Szczecin