LOGOWANIE KLIENTA
E-mail:
 
Dzisiaj jest: data | czas
Szukaj:
Infolinia: 0801-003-312
Profesjonalna obsługa serwisowa dla Firm.
Oferujemy kompleksową obsługę informatyczną, serwis sprzętu i oprogramowania. Serwis komputerowy na telefon. Zapraszamy firmy - Szczecin i okolice. Infolinia: 0801 003 312.
PAKIETY DLA FIRM

Comarch-ERP

Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami

wizytówka

usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie
serwis komputerowy; naprawa komputerów; serwis PC; drukarki; naprawa; kodernizacja
oprogramowanie dla firm; bezpieczeństwo; it
sieci; LAN; usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie; sieci komputerowe
serwery; hostingi; domeny; ssl
oprogramowanie; usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie; oprogramowanie dla firm
Słowniczek

Sortowanie po I

FrazaDefinicja
identyfikator procesu (PID) Identyfikator numeryczny, który w unikatowy sposób określa uruchomiony proces. Identyfikatory PID można przeglądać w Menedżerze zadań... czytaj dalej »
identyfikator profilu usługi (SPID) Numer zawierający od 8 do 14 cyfr, który identyfikuje usługi zamówione dla poszczególnych kanałów B. Na przykład użytkownik zamawiający kanał Primary Rate sieci ISDN otrzymuje dwa numery telefonu i dwa numery SPID od dostawcy ISDN. Zazwyczaj karty..... czytaj dalej »
identyfikator względny (RID) Część identyfikatora zabezpieczeń (SID), który jednoznacznie określa konto lub grupę w domenie... czytaj dalej »
identyfikator zabezpieczeń (SID) Struktura danych o zmiennej długości, która identyfikuje konta użytkowników, grup i komputerów. Podczas tworzenia poszczególnych kont w sieci przydzielane są im unikatowe numery SID. Wewnętrzne procesy w systemie Windows odwołują się do numerów..... czytaj dalej »
ikona Wyświetlany na ekranie obrazek, który reprezentuje inny obiekt i pozwala użytkownikowi nim manipulować. Ikony to wizualne odpowiedniki poleceń - pozwalają użytkownikowi kontrolować pewne akcje komputera bez konieczności zapamiętywania konkretnych..... czytaj dalej »
informacje dotyczące konfiguracji dysku Informacje w rejestrze systemu Windows dotyczące przypisanych liter dysków oraz woluminów prostych, rozłożonych, dublowanych, łączonych i typu RAID-5. Konfigurację dysków można zmienić przy użyciu narzędzia Zarządzanie dyskami... czytaj dalej »
infrastruktura klucza publicznego (PKI) Ogólny termin używany do opisu praw, przepisów, standardów i oprogramowania służących do regulowania lub manipulowania certyfikatami oraz kluczami publicznymi i prywatnymi. W praktyce jest to system certyfikatów cyfrowych, urzędów certyfikacji i..... czytaj dalej »
inicjowanie Proces wykonywany przez narzędzie Zarządzanie dyskami, polegający na wykrywaniu dysku lub woluminu i przypisywaniu mu statusu (np. zdrowy) i typu (np. dynamiczny)... czytaj dalej »
inspekcja Proces śledzący działania użytkowników przez rejestrowanie wybranych typów zdarzeń w dzienniku zabezpieczeń serwera lub stacji roboczej... czytaj dalej »
instalowanie Umieszczenie wymiennej taśmy lub dysku w stacji... czytaj dalej »
instalowanie W przypadku oprogramowania termin ten oznacza dodawanie plików i folderów programu do dysku twardego i pokrewnych danych do rejestru. Po dodaniu folderów, plików i danych oprogramowanie działa prawidłowo. Instalowanie różni się od uaktualniania,..... czytaj dalej »
interaktywne okno dialogowe Okno dialogowe, w którym użytkownik musi udzielić odpowiedzi na zadawane pytania. Urządzenia pośredniczące, na przykład host zabezpieczeń, wymagają tego typu okien dialogowych jako dodatkowej warstwy zabezpieczeń między klientem i serwerem dostępu..... czytaj dalej »
interfejs Sposób komunikowania się komputera i z komputerem, np. z drukarką przy pomocy interfejsu USB, z użytkownikiem przy pomocy MS Windows, z Internetem przez przeglądarkę... czytaj dalej »
interfejs usługodawcy Konwencje wywoływania używane przez usługi zdalne w celu uczynienia się dostępnymi dla aplikacji... czytaj dalej »
interwał odświeżania Interwał określający, jak często zapasowe serwery główne strefy powinny sprawdzać, czy konieczne jest odświeżenie danych strefy. Po upływie interwału odświeżania zapasowy serwer główny sprawdza, porównując strefę z danymi źródłowymi, czy..... czytaj dalej »
interwał ponawiania Rekord wskazujący punkt początkowy lub oryginalny punkt autorytatywny informacji przechowywanych w strefie. Rekord zasobu SOA jest pierwszym rekordem tworzonym podczas dodawania nowej strefy. Zawiera on również kilka parametrów używanych przez inne..... czytaj dalej »
intranet Sieć firmowa, w której używane są technologie i protokoły internetowe, ale dostęp do niej ma ograniczona liczba osób, na przykład tylko pracownicy firmy. Sieć intranet jest także nazywana siecią prywatną... czytaj dalej »
IP Adres IP, adres identyfikujący komputer lub inne urządzenie w sieci lokalnej lub w Internecie... czytaj dalej »
IPX/SPX Protokoły transportu używane w sieciach Novell NetWare, które odpowiadają kombinacji protokołu TCP i IP w zestawie protokołów TCP/IP. System Windows implementuje protokół IPX przy użyciu protokołu NWLink... czytaj dalej »
ISDN (Integrated Services Digital Network) Usługa szybkiej telefonii cyfrowej, która może znacząco zwiększyć szybkość połączenia z Internetem lub z firmową siecią lokalną (LAN). Linia ISDN może działać z szybkością 128 kilobajtów na sekundę (KB/s), co odpowiada co najmniej..... czytaj dalej »
Modernizacja serwerów
Monitoring GPS

avastSoftechGdata Comarch ERP Optima iComarch 24 iFaktury 24 iBard 24 Comarch ERP Rozwiązania mobilne

© 2004 - 2016 Logic Net - Wszelkie prawa zastrzeżone.  Nasz adres: Logic Net Sp. z o.o. - Usługi informatyczne - ul. Libelta 62, 71-274 Szczecin