LOGOWANIE KLIENTA
E-mail:
 
Dzisiaj jest: data | czas
Szukaj:
Infolinia: 0801-003-312
Profesjonalna obsługa serwisowa dla Firm.
Oferujemy kompleksową obsługę informatyczną, serwis sprzętu i oprogramowania. Serwis komputerowy na telefon. Zapraszamy firmy - Szczecin i okolice. Infolinia: 0801 003 312.
PAKIETY DLA FIRM

Comarch-ERP

Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami

wizytówka

usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie
serwis komputerowy; naprawa komputerów; serwis PC; drukarki; naprawa; kodernizacja
oprogramowanie dla firm; bezpieczeństwo; it
sieci; LAN; usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie; sieci komputerowe
serwery; hostingi; domeny; ssl
oprogramowanie; usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie; oprogramowanie dla firm
Słowniczek

Sortowanie po D

FrazaDefinicja
dane różnicowe Zapisane kopie zmienionych danych, które można wykorzystać do wygenerowania kopiowania woluminu w tle... czytaj dalej »
datagram Pojedynczy pakiet (lub jednostka) danych zawierający kompletne informacje o swoim przeznaczeniu, na przykład adres. Pakiety są przesyłane w dostosowanych do tego sieciach... czytaj dalej »
debuger Program ułatwiający wykrywanie, lokalizowanie i korygowanie błędów w innym programie, pozwalający programiście wykonywać poszczególne instrukcje programu, analizować dane i monitorować warunki, takie jak wartości zmiennych... czytaj dalej »
defragmentacja Proces ponownego zapisywania plików, które uległy fragmentacji - podzieleniu na części - w trakcie zapisu na dysk twardy komputera. Po wykonaniu defragmentacji dysku twardego czas dostępu do danych zmniejsza się i użytkownik odczuwa, że komputer..... czytaj dalej »
dekoder programowy Typ dekodera cyfrowych dysków wideo (DVD), który pozwala wyświetlać filmy na ekranie komputera przy użyciu stacji DVD. Dekoder programowy wykorzystuje do wyświetlania filmów tylko oprogramowanie... czytaj dalej »
dekoder sprzętowy Typ dekodera cyfrowych dysków wideo (DVD), który pozwala wyświetlać filmy na ekranie komputera przy użyciu stacji DVD. Dekoder sprzętowy wykorzystuje do wyświetlania filmów zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt... czytaj dalej »
dekompresja Proces umożliwiający skorzystanie z pliku, który wcześniej został skompresowany. Dane są dekompresowane za pomocą odpowiednich programów (np. WinZip, WinRAR) do swej pierwotnej postaci. Bez tego inna aplikacja, np. edytor tekstu, nie jest w stanie ich..... czytaj dalej »
demon drukarki wierszowej (LPD) Usługa na serwerze wydruku odbierająca dokumenty (zadania drukowania) od narzędzi LPR (Line Printer Remote) uruchomionych w systemach klienckich... czytaj dalej »
deseń pulpitu Deseń pojawiający się na pulpicie. Użytkownik może utworzyć własny deseń lub wybrać deseń udostępniony przez system Windows... czytaj dalej »
deskryptor zabezpieczeń Struktura danych zawierająca informacje o zabezpieczeniach skojarzone z chronionym obiektem. W deskryptorach zabezpieczeń znajdują się informacje o właścicielu obiektu, osobach, które mogą uzyskać do niego dostęp i sposobie udostępniania, a także..... czytaj dalej »
DHCP/BOOTP, agenci przekazujący Program lub komputer agencki odpowiedzialny za przekazywanie wiadomości emisji DHCP i BOOTP między serwerem i klientem DHCP przez router IP. Agent przekazywania DHCP obsługuje przekazywanie wiadomości BOOTP/DHCP, zgodnie z definicją podaną w dokumentach..... czytaj dalej »
DirectX Rozszerzenie systemu operacyjnego Microsoft Windows. Technologia DirectX pozwala wykorzystywać w grach i innych programach zaawansowane funkcje multimedialne sprzętu... czytaj dalej »
DNS Domain Name System, system określający adres strony www poprzez jej adres zapisany w sposób kodowany numerycznie. .. czytaj dalej »
dojście W kontekście interfejsu użytkownika jest to interfejs dodawany do obiektu w celu ułatwienia wykonania na nim m.in. takich operacji, jak przesuwanie, zmiana rozmiarów i zmiana kształtów. W kontekście programowania jest to wskaźnik do wskaźnika, a..... czytaj dalej »
dokonywanie zmian Uprawnienie w systemie Macintosh, które daje użytkownikom prawo do wprowadzania zmian w zawartości folderu, na przykład do modyfikacji, zmieniania nazw, przenoszenia, tworzenia i usuwania plików. Po przetłumaczeniu przez narzędzia integracji sieciowej..... czytaj dalej »
dokowanie Podłączanie komputera przenośnego lub notebooka do stacji dokującej... czytaj dalej »
dokument Każdy niezależny obiekt utworzony przez program lub aplikację, który może być pobrany przy użyciu unikatowej nazwy, jeżeli zostanie zapisany na dysku pod określoną nazwą... czytaj dalej »
dokument docelowy Dokument, w którym wstawiono pakiet albo obiekt połączony lub osadzony. W przypadku obiektu osadzonego jest on niekiedy nazywany kontenerem... czytaj dalej »
dokument źródłowy Dokument, w którym utworzono obiekt połączony lub osadzony... czytaj dalej »
domena Adres komputera w Sieci zapisany w łatwej do zapamiętania formie, zastępujący jego adres IP (patrz IP), np. iterazeuropa.pl... czytaj dalej »
domena główna Domena systemu Windows NT 4.0 używana do zarządzania kontami użytkowników i grup w sieci, w której znajduje się wiele domen... czytaj dalej »
domena nadrzędna W kontekście systemu DNS i usługi Active Directory są to domeny, które w drzewie obszaru nazw są zlokalizowane bezpośrednio powyżej innych pochodnych nazw domen (domen podrzędnych). Na przykład microsoft.com jest domeną nadrzędną domeny..... czytaj dalej »
domena pochodzenia Nazwa nadrzędnej domeny DNS używana do określenia lokalizacji strefy lub rekordu zasobu w strefie. Nazwa tego typu jest dołączana na końcu niekwalifikowanych lub względnych nazw domen w celu utworzenia w pełni kwalifikowanej nazwy domeny (FQDN) w..... czytaj dalej »
domena zasobów Domena systemu Windows NT 4.0, w której są uruchamiane usługi plikowe, wydruku i inne usługi aplikacji... czytaj dalej »
domeny drugiego poziomu Nazwy domen, które są osadzone na drugiej w hierarchii warstwie obszaru nazw domeny, bezpośrednio poniżej nazw domen najwyższego poziomu, takich jak .com i .org. Podczas używania systemu DNS w Internecie domeny drugiego poziomu są takimi nazwami, jak..... czytaj dalej »
domeny najwyższego poziomu Nazwy domen osadzonych na pierwszej warstwie w hierarchii obszaru nazw domen bezpośrednio poniżej poziomu głównego (.) obszaru nazw DNS. W sieci Internet nazwy domen najwyższego poziomu, takie jak .com i .org, są używane do klasyfikacji i przypisywania..... czytaj dalej »
dostawca transportu Pliki obsługi i sterownika, które zapewniają usługi transportu w środowisku sieciowym... czytaj dalej »
dostęp zdalny Część zintegrowanej usługi Routing i dostęp zdalny, która udostępnia zdalną obsługę sieci telekomuterom, pracownikom mobilnym i administratorom systemów monitorującym serwery i zarządzającym nimi w biurach wielu wydziałów. Użytkownicy..... czytaj dalej »
dostępność Miara odporności na uszkodzenia komputera i jego programów. Wysoka dostępność komputerów oznacza, że są one uruchomione przez 24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu... czytaj dalej »
drain (wyczerpywanie zasobów) W przypadku oprogramowania służącego do równoważenia obciążenia sieci polecenie drain włącza nową obsługę ruchu dla reguły, której zakres portów zawiera określony port. Polecenie dotyczy wszystkich portów określonych przez regułę portu... czytaj dalej »
drainstop (zapobieganie wyczerpywaniu zasobów) W przypadku oprogramowania służącego do równoważenia obciążenia sieci polecenie drainstop wyłącza całą nową obsługę ruchu na określonych hostach. Hosty są przełączane do trybu drenowania, aby zakończyć istniejące połączenia. Podczas..... czytaj dalej »
drugi przycisk myszy Przycisk używany do wyświetlania menu skrótów i innych specyficznych funkcji danego programu. Dla większości myszy i urządzeń wskazujących drugim przyciskiem jest przycisk prawy, a w przypadku niektórych urządzeń wskazujących przycisk górny...... czytaj dalej »
drukarka Urządzanie umieszczające tekst lub obrazy na papierze lub innych nośnikach służących do drukowania. Przykładem mogą być drukarki laserowe lub mozaikowe... czytaj dalej »
drukarka domyślna Drukarka, do której komputer wysyła dokumenty, jeżeli użytkownik wybierze polecenie Drukuj, nie określając drukarki służącej do drukowania w programie. Można określić tylko jedną drukarkę domyślną (powinna to być najczęściej używana..... czytaj dalej »
drzewo domen W systemie DNS drzewo domen jest odwróconą, hierarchiczną strukturą drzewa używaną do indeksowania nazw domen. Zastosowanie i koncepcja drzew domen jest podobna do drzew katalogów używanych przez systemy komputerowe do magazynowania danych na dyskach...... czytaj dalej »
dysk podstawowy Dysk fizyczny, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem wszystkich systemów operacyjnych MS-DOS i Windows. Dyski podstawowe mogą zawierać do czterech partycji podstawowych lub trzy partycje podstawowe i partycję rozszerzoną z wieloma dyskami..... czytaj dalej »
Modernizacja serwerów
Monitoring GPS

avastSoftechGdata Comarch ERP Optima iComarch 24 iFaktury 24 iBard 24 Comarch ERP Rozwiązania mobilne

© 2004 - 2016 Logic Net - Wszelkie prawa zastrzeżone.  Nasz adres: Logic Net Sp. z o.o. - Usługi informatyczne - ul. Libelta 62, 71-274 Szczecin