Dzisiaj jest: data | czas
LOGOWANIE KLIENTA
E-mail:
 
Szukaj:
Jesteś w: logicnet.com.pl » FAQ
Infolinia: 0801-003-312
Profesjonalna obsługa serwisowa dla Firm.
Oferujemy kompleksową obsługę informatyczną, serwis sprzętu i oprogramowania. Serwis komputerowy na telefon. Zapraszamy firmy - Szczecin i okolice. Infolinia: 0801 003 312.
PAKIETY DLA FIRM

Comarch-ERP

Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami

wizytówka

usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie
serwis komputerowy; naprawa komputerów; serwis PC; drukarki; naprawa; kodernizacja
oprogramowanie dla firm; bezpieczeństwo; it
sieci; LAN; usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie; sieci komputerowe
serwery; hostingi; domeny; ssl
oprogramowanie; usługi informatyczne i obsługa informatyczna firm w Szczecinie; oprogramowanie dla firm
FAQ - często zadawane pytania
Poniżej znajdują się pytania najczęściej zadawane przez naszych Klientów:
1. Co jeśli po interwencji serwisanta problem powrócił?
Bardzo rzadko ale jednak się zdarza, więc wypada o tym wspomnieć, że usterka nie zostanie usunięta do końca. Wynika to z tego że problem był na pewno bardzo złożony i serwisant coś przeoczył. Cóż, jesteśmy tylko ludźmi, ale wystarczy telefon i informacja o zaistniałej sytuacji. Wrócimy i usuniemy usterkę. Wszystko oczywiście nieodpłatnie, w ramach gwarancji wcześniej wykonanej usługi.
17:51:20 2010-02-17
2. Czy serwisant jest przygotowany na każdą ewentualną usterkę?
Dokładamy wszelkich starań aby tak było, jednak życie jest nieprzewidywalne, a komputery to doskonale ilustrują. Nigdy nie możemy być pewni co nas spotka na miejscu awarii. Możemy zagwarantować jednak, że nasi serwisanci są dokładnie przeszkoleni a co ważniejsze posiadają niezbędne doświadczenie.
17:49:45 2010-02-17
3. Czy zawsze udaje wam się naprawić sprzęt na miejscu?
Staramy się zawsze naprawiać sprzęt na miejscu, czasami jednak nie jest to możliwe. Sprzęt który wymaga gruntownych testów zostaje zabrany do naszego serwisu. Tam dokładnie analizujemy usterkę. Jeśli jesteśmy zmuszeni dokonać wymiany jakiegoś podzespołu, konsultujemy ten fakt z klientem. W ten sposób unikamy nieporozumień a klient nie jest zaskoczony z powodu dodatkowego wydatku.
17:48:49 2010-02-17
4. Co się dzieje jeżeli części zamienne są niedostępne?
W bardzo rzadkich przypadkach jeżeli części zamienne są niedostępne i uniemożliwia to wykonanie naprawy informujemy o tym klienta. Pobieramy wtedy opłatę w wysokości 50zł za wykonaną ekspertyzę.
17:46:18 2010-02-17
5. Co zrobić z zalanym laptopem?
W przypadku zalania laptopa należy natychmiast odłączyć zasilacz i wyjąć baterię oraz jak najszybciej dostarczyć laptopa do serwisu. Im wcześniej dostaniemy laptopa tym większe prawdopodobieństwo jego naprawy.
17:45:28 2010-02-17
6. Czy w przypadku naprawy komputera utracę swoje dane?
W 90% przypadków NIE. Zazwyczaj nie ingerujemy w zawartość dysku twardego, jeśli zachodzi potrzeba reinstalacji systemu operacyjnego lub formatowania dysku twardego zawsze informujemy o tym klienta i pytamy czy mamy zgrać jego dane. Wyjątkiem są fizyczne i logiczne uszkodzenia dysku twardego. Jeżeli dysk twardy uległ uszkodzeniu zawsze informujemy o tym klienta i przedstawiamy mu istniejące możliwości odzysku danych. Zawsze zalecamy wykonanie backup ważnych danych zanim dostarczą Państwo komputer do serwisu. Zgodnie z regulaminem serwisu oświadczacie Państwo, że zabezpieczyli wszystkie swoje dane i nie będą rościć żadnych praw tytułem odszkodowań za ich utratę.
17:44:10 2010-02-17
7. Jak można odebrać sprzęt po naprawie, jeżeli zagubiłem pokwitowanie?
Klient, który chce odebrać sprzęt z serwisu bez pokwitowania, powinien wylegitymować się dowodem tożsamości, potwierdzając zgodność danych osobowych z naszymi, zapisanymi w systemie komputerowym.
17:40:58 2010-02-17
8. Jakie dokumenty są wymagane, aby naprawa gwarancyjna została zaakceptowana?
Do zaakceptowania naprawy gwarancyjnej powinna być dostarczona oryginalna karta gwarancja oraz dowód zakupu sprzętu w naszej firmie.
17:40:13 2010-02-17
9. Kupiłem u Was monitor i mam hot/dead pixele na wyświetlaczu LCD. Czy podlegają one naprawie gwarancyjnej?
Wyświetlacz LCD jest wykonywany z wielką precyzją. Ponad 99,99% pikseli wyświetlacza powinno działać zgodnie ze specyfikacją, a mniej niż 0,01% pikseli może nie świecić lub wyświetlać się jako punkt w jednym i tym samym kolorze. Gdy norma pikseli wyświetlających się nieprawidłowo jest zachowana, to wyświetlacza nie uważa się za wadliwy.
17:39:34 2010-02-17
10. Co to znaczy nieuzasadniona wizyta i dlaczego jest odpłatna?
Nasza firma zatrudnia kilku techników, którzy zajmują się obsługa zleceń. Nieuzasadniona wizyta to usterka, którą zgłasza klient, a która nie występuje, wynika z błędu uzytkownika, bądź złej oceny zachowania urządzenia. Wizyta jest odpłatna zgodnie z cennikiem.
17:31:17 2010-02-17
11. Jak długo może trwać naprawa mojego komputera?
Jeżeli jest to naprawa gwarancyjna - warunki gwarancji określają czas naprawy - 14 dni. W przypadku gdy jest to sprzęt po gwarancji lub jest to sprzęt nietypowy czas naprawy może się nieznacznie wydłużyć. Nasza firma oferuje sprzęt zastępczy wydawany na czas naprawy tak aby usterka nie zakłócała w żaden sposób pracy naszych klientów.
17:28:38 2010-02-17
12. Skąd mam wiedzieć, że człowiek który odbiera ode mnie mój drogi komputer bądź monitor to Wasz pracownik?
Nasi technicy zawsze posiadają przy sobie oryginalny ostęplowany formularz zgłoszenia naprawy lub przyjęcia sprzętu. Dodatkowo tożsamość technika można każdorazowo potwierdzić dzwoniąc na numer infolinii Logic Net - tel. 0801 003 312.
17:25:42 2010-02-17
13. Dlaczego technik, w momencie wizyty prosi o wypełnienie formularza naprawy?
Technicy są rozliczani za każde zgłoszenie. W naszej firmie dbamy o to by usługi wykonywane były na jak najwyższym poziomie. Wypełniony formularz stanowi dowód, że serwisant pojawił się u klienta, wydał lub przyjął sprzęt i w jaki sposób przebiegła naprawa.
17:23:27 2010-02-17
14. Jak długo mogę używać sprzętu zastępczego, który otrzymałem od Logic Net?
Sprzęt zastępczy (laptopy, monitory, komputery czy serwery i inne) jest wypożyczany na czas naprawy sprzętu zgłoszonego do serwisu.
17:19:30 2010-02-17
15. Czy i na jakiej podstawie mogę otrzymać fakturę VAT?
W każdym przypadku, każdy nasz Klient może ubiegać się o otrzymanie faktury VAT po zakończeniu naprawy i uiszczeniu zapłaty, w trakcie odbioru serwisowanego sprzętu. Jedynym warunkiem otrzymania faktury VAT jest wyrażenie woli Klienta oraz podanie przy przyjęciu sprzętu do serwisu danych osobowych niezbędnych do wystawienia tego dokumentu.
17:17:43 2010-02-17
16. Czy po wykonaniu naprawy w Waszym serwisie otrzymam gwarancję?
TAK. Większość prowadzonych przez nas napraw serwisowych, jeśli nie określono tego inaczej przed przystąpieniem do czynności naprawczych lub przed przyjęciem sprzętu do Serwisu, podlega gwarancji. Zakres i czasokres udzielonych gwarancji ustalany jest przez Serwis i zależy od przyjętej technologii napraw oraz rodzaju i przyczyny powstałego uszkodzenia. Zazwyczaj okres, na który udzielona jest gwarancja wynosi 6 miesięcy i obejmuje wykonane czynności serwisowe, których skutkiem była naprawa urządzenia wraz z wymienionymi elementami. W wielu przypadkach na wymieniane elementy udzielana jest gwarancja producenta wynosząca do 24 miesięcy.
17:16:45 2010-02-17
17. Jak szybko od momentu zgłoszenia usterki przez telefon pojawi się u mnie technik?
W zależności od rodzaju zgłoszenia, jeżeli są pańtwo obsługiwani w ramach stałej umowy serwisowej czas reakcji na zgłoszenie to od 1 do 3 godzin.
15:55:19 2009-12-09
18. Jaki jest koszt naprawy i co zostało uszkodzone w moim sprzęcie?
Aby szczegółowo i wiarygodnie odpowiedzieć na postawione wyżej pytania, bezwzględnie należy wykonać diagnozę oraz wycenę naprawy. Wymaga to czynności serwisowych i może być przeprowadzone w warunkach warsztatowych, bądź po uzgodnieniu z Serwisem, także w siedzibie klienta. Koszt każdej naprawy serwisowej zależy od wielu czynników, do najważniejszych z nich należą: rodzaj i rozległość powstałego uszkodzenia, jego przyczyna oraz przyjęta technologia naprawy, a także koszt elementów elektronicznych i podzespołów wymienionych w toku naprawy.
15:54:56 2009-12-09
19. Czy gdy nie pracuje na komputerze ze skonfigurowanym zdalnym dostępem dla technika Logic Net moje dane są bezpieczne?
Połączenie zdalne z Państwa komputerem jest inicjowane wyłącznie wtedy gdy Państwo dadzą taką możliwość technikowi Logic Net. Połączenie jest szyfrowane, dane są bezpieczne. Logic Net priorytetowo traktuje prywatność klientów. Nie ma możliwości podglądania, kopiowania i w jakikolwiek inny sposób zakłócania pracy bądz prywatności klientów. Nasi technicy mogą połączyć się z Państwa komputerami wyłącznie wtedy gdy zostanie uruchomiony program na komputerze (końcówce). Po zamknięciu programu, połączenie jest zrywane i nie ma możliwości jego przywrócenia.
15:54:22 2009-12-09
Modernizacja serwerów
Własny pakiet

avastSoftechGdata Comarch ERP Optima iComarch 24 iFaktury 24 iBard 24 Comarch ERP Rozwiązania mobilne

© 2004 - 2016 Logic Net - Wszelkie prawa zastrzeżone.  Nasz adres: Logic Net Sp. z o.o. - Usługi informatyczne - ul. Libelta 62, 71-274 Szczecin